Megtört a jég, átszakadt a gát, beindult a henger stb. Ragozhatjuk a szalagcímeket, a lényeg: a tartalékcsapat – fele „egy”-fele „kettő” felállásban –, magabiztosan és megérdemelten győzedelmeskedve az utolsó előtti helyezett Hidegkút SC ellen, megszerezte a bajnokságban a második, harmadik és negyedik pontját.

A vendégek nem találták az ellenszerét a leghátul a rutinnal (a kapuban az öregfiúk öregifjú hálóőre, Sujtó, előtte a „söprű”: Szabó László), a középpályán és a csatársorban pedig az „egy”-ből beugró fiatalok lendületével megspékelt „BEAC-egyvelegnek”.

A Sujtó – Magdics, Szabó L., Kartalik – Fodor – Hőrich, Katrus, Molnár (Panyiczky), Markovits – Erdei, Flaskay összeállítású tizenegy az első félidő derekán szerezte meg a vezetést. A vendégek második szép támadása végén Flaskay nagy ívben emelt a tizenhatosra betörő Markovits elé, aki laposan nem hibázott (0-1). A játékrész vége felé kissé magukra találtak a hazaiak, egy ízben a végig magabiztos Sujtó bravúrjára is szükség volt leghátul.

A második félidőben aztán lassan, de biztosan felpörgött a "gólgyár". Előbb Erdei ment elszántan a védője után, a tőle elcsent labdát pedig Flaskay elé tálalta, aki magabiztosan, a kapus hasa alatt a hálóba gurított (0-2). Majd Erdei a főszerepet is átvette: előbb lábbal (0-3), majd Hőrich pontos beadása után fejjel volt eredményes (0-4).

Mit is mondhatnánk még? Most már csak így tovább!

A "tarcsi" védelmének két motorja: Magdics és Fodor

A csapatkapitány Szabó eligazítása a szünetben (azért ennyire nem volt rossz a helyzet: egy ide)