Hőrich
7,  Éri 7 (Szabó L. 0), Szabó Z. 7,  Katrus  8,  Erdei 7
Flaskay
8 (Gloviczky 0)

Edzői értékelés: "A helyzetkihasználásunk nagyon jó volt az első félidőben (5 nagy helyzetből 3 gól) és ez szerencsére megalapozta a játék képét. Nyugodtan és időnként tetszetősen is játszottunk. A védelem ismét jól zárt és - bár a második félidőben nem tudtuk  már növelni az előnyt -  magabiztosan szereztük meg a három pontot.  Még egy kapott gól is belefért és ez is nagy fegyvertény. Jó volt ismét győztes csapatban játszani! Gratulálok a csapatnak, úgy néz ki tényleg átéreztük a dolog súlyát!"

Tudósítónk: Szabó László

"Ilyen névvel futballcsapat nem létezhet, legfeljebb egy bárgyú amerikai egyetemi baseball-liga társulat, az is csak a kiesés szélén."- ízlelgették a Tintahalak nevet a BEAC törzsszurkolói a szombati középmezőny-rangadó előtt a sokat látott betonlelátókon napfürdőzve.

És igazuk lett, a vendégek halovány teljesítménnyel rukkoltak elő. A BEAC fiatal csapattal állt fel, hiszen a kezdőben csupán Helmle, Szabó Z. és Jakobszen tartozott az "öregek" közé, a cserepadon üldögélő Gloviczky és Szabó L. mellett. A tarcsiban bezzeg! Aubel, Reider, Rumbold Á., Milkovits és Németh - egyaránt 35 fölötti játékosunk -, mint a képeken is látható, a második csapatot erősítették ezúttal.

Rég nem látott magabiztossággal játszott csapatunk az első játékrészben. Bár a Tintahalak nem tett le a támadásokról, sőt, csapatunk kiválóan zárt középen és a széleken is, támadásaink pedig sorra veszélyt jelentettek. Első gólunkat a lest reklamáló védők közül Flaskay passzával kilépő Katrus gurította a kapus alatt a hálóba (1-0). Nem sokkal később végre nem a BEAC védelme követett el kapitális hibát: a vendégbekkek nem értették meg egymást, egyikőjük óriási hibát vétve gurította a labdát saját kapujuk felé, de éppen az arrafelé ortályoskodó Flaskayt találta meg. Csatárunk egy csellel elfektette a rárontó kapust és a visszarohanó védők között simította a pettyest a hálóba (2-0).

És nem volt vége! Egy baloldali szögletet röviden csúsztattak a hosszú sarok felé a vendégvédők, Szabó Z. csapott le a labdára és közelről, élesen lőtt a hálóba (3-0). Megnyugtató előny birtokában fújtunk a szünetben, a szépszámú kilátogató vendégszurkoló és a Tintahalak-kispad (melyen tömegnyomor volt, legalább hat-hét civil üldögélt arrafele) leszámolt magában a mérkőzéssel.

Több helyen frissített a vendéggárda a második játékrészre és fölényben is játszott, tulajdonképpen végig. Ám igazi gólhelyzete nem nagyon akadt, Tóth magabiztosan állt a lábán, és bár kétszer is messzire kipattant róla egy lövés, mindkétszer bravúrosan vetődött a játékszer után és szerezte meg azt. Gólhelyzet igazán a hazai csapat előtt sem akadt, legalábbis a félidő vége előtt. A félidő derekán cseréltek a hazaiak is, a jól küzdő Érit Szabó L., a hasfalhúzódására gyanúsan hosszú ideje panaszkodó Jakobszent Farkas (aki szintén furcsán régóta nyavalyog vélt vagy valós sérülésére) váltotta. Flaskay helyett Gloviczky nehézkedett a csatárposztra, a cserével lehetővé téve, hogy lekocogásakor - a legújabb szokásokhoz alkalmazkodva - a közönség megtapsolhassa a nagyszerűen teljesítő támadót. A vége előtt aztán a BEAC eldönthette volna a meccset, Erdei egy lepattanó labdát 12 méterről, nagy magányban, a kapuval szemben állva lőtt az égbe. Aztán még egy lesgólt is elértünk, megjegyzendő, hogy a (meg nem adott) gól után fegyelmezetlenül ünnepelni kezdett a csapat majd' fele, miközben jött a kontra. A vége előtt pár perccel egy fejessel szépített a Tintahalak, második félidei erőfeszítéseikkel tulajdonképpen erre rá is szolgáltak (3-1).

Gloviczky mester az utolsó öt meccsen 12 pontot várt. Hármat most megszereztünk, a hátralevő 4 meccsen tehát legalább három győzelmet kell szereznünk, ha ez sikerülne, szerény számításaim szerint az 5-6. helyen fordulhatnánk.

*

A BEAC-tartalék nem tudta folytatni a megkezdett veretlenségi "sorozatot" (0-0, 4-0), alulmaradt a Grunddal Goldballal szemben (0-2). A képek alapján pedig rutinból nem volt hiány...