[jegyzőkönyv]*

Az ez alkalommal jobbhátvédet játszó Rumbold hívta fel a figyelmet arra, hogy ősszel hasonlóan indult a bajnokság: 2-2 az új edzővel, 0-2-ről felállva, egyenlítő Szabó-góllal – akkor a MAC ellen. Változások persze voltak, már a kezdőcsapatban is, jócskán: az imént megénekelt Rumbold például a csatársorból hátra került a védelembe, de – sérülések, eltiltások és az edzői taktika következtében - a középpálya is teljesen kicserélődött a szezon legelejéhez képest.

Származási hely: BEAC - KISE 2-2 (0-1)

Az első félidőből nem sok minden érdemel említést, ami igen, az a „hazaiak” számára pedig meglehetősen keserű volt: a KISE – habár uralta a játékot – helyzetig nem jutott, egy kapu előtti „flipperből” azonban megszerezte a vezetést (0-1), ráadásul ekkor már csak másodpercek voltak hátra a játékrészből. Szabó András, a hazaiak trénere ki is emelte: habár az előre-játékunk meglehetősen vékony volt, a védekezéssel nem volt probléma, nagy kár a gólért.

Cserére nem került sor a szünetben, majd „ha úgy alakul a meccs”, gondolta a BEAC-kispad – és hát úgy alakult. Alig telt el néhány perc, szabadrúgáshoz jutottak a vendégek; a léc alá, ugyanakkor középre helyezett lövésbe Kulcsár csak belenyúlni volt képes, hárítani azt nem (0-2). Többek előtt felderenghetett az őszi, megalázó KISE-siker...

Jött azonban Ita! Pontosabban, balhátvédünk a félpálya környékén megkapta a labdát, és csak ment, ment és ment, egészen a tizenhatoson belülre, le az alapvonalig, majd pimaszul (hogy tudatosan-e, az maradjon az almanachok nagy talánya), ballal a rövidbe gurított (1-2). Fantasztikus és váratlan gól, ami – a cserék mellett – láthatóan új erőt adott a csapatnak. Ekkorra már kiegyenlítetté vált a mérkőzés, a blanconegrok magukra találtak, egyre többször keveredtek az ellenfél kapuja elé, ugyanakkor hátul Kulcsár bravúrjaira is szükség volt. Szükség ahhoz, hogy végül „itthon” tartsunk egy pontot: egy szöglet után – a poént fentebb már ellőttem – a csereként beálló, friss szülinapos, nagy kedvvel játszó Szabó Laci bombázta a kipattanót a hálóba (2-2). Ha visszavágni nem is, de egy jobb (dobogós) csapat ellen jó eredményt elérni sikerült ezen a hűvösre fordult időben tartott idénynyitón.

A védekezés fegyelmezettségére és a második félidő játékára pedig lehet építeni a jövőben!

*Megyjegyzés: az MLSZ adatbank állításaival ellentétben Hörcsöki nem, Balázs és Tóth György azonban beállt csereként, Jakobszen - akire valamiért láthatóan egész meccsen pikkelt a spori - pedig lejött a második félidőben.